YKS-TYT Hazırlık Kurslarımız | ELİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

Erenköy Elit Özel Öğretim Kursu, öğrencilerini YKS sınavlarına özel öğretim anlayışıyla en iyi şekilde hazırlamaktadır.

TYT (Temel Yeterlilik Testi), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınavının birinci oturumudur. Daha önce uygulanan ÖSS (Öğrenci Seçme Sınavı) ve YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) benzeri bir sınav olarak uygulanmaya 2017-2018 yılından itibaren başlanacaktır. Bu sınavda türkçe, temel matematik, sosyal bilimler ve fen bilimleri sorularına yer verilmektedir. Lise müfredatının 9. sınıf ve 10. sınıf konularını kapsar. Sınavda Türkçe ve Temel Matematik başlıkları altında 40 ar soru; Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri başlıkları altında 20 şer soru olmak üzere toplam 120 soru sorulur. Sınav süresi 135 dakikadır. Öğrenciler tüm soruları çözmek durumundadır. Her bir sorunun puanı eşittir. Sınavın tüm sınav içindeki ağırlığı genel olarak yüzde 40 düzeyindedir. Bu sınava tüm öğrenciler katılmak durumundadır. Sınavdan 150 puan ve üzeri alan öğrenciler iki yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarına, 180 ve üzeri puan yapan öğrenciler dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarına tercih yapma hakkı kazanmaktadır. Ayrıca 200 ve üzeri puan yapan öğrenciler bu puanı dilediklerinde sadece bir sonraki sene olmak koşuluyla kullanabileceklerdir. Sınav her yıl haziran ayının bir cumartesi günü sabah yapılmaktadır.
AYT (Alan Yeterlilik Testleri), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınavının ikinci oturumudur. Bu sınav daha çok lise müfredatının 11. sınıf ve 12. sınıf konularını kapsasa da alana göre 9. sınıf ve 10. sınıf soruları da yer almaktadır. Sınavda Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 (Tarih-1, coğrafya-1), Matematik, Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji), Sosyal Bilimler 2 (Tarih-2, Coğrafya-2, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) başlıkları altında 40 ar sorudan toplam 160 soru sorulur. Sınav süresi 180 dakikadır. Sınavın tüm sınav içindeki ağırlığı genel olarak yüzde 60 düzeyindedir. Öğrenciler hangi puan türlerinde puanlarının hesaplanmasını istiyorlarsa o puan türleri ile ilgili olan bölümleri cevaplandırmak durumundadırlar. Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel olmak üzeri üç puan türü mevcuttur. Sınavda Sayısal Puanı için Matematik ve Fen Bilimleri bölümleri, Eşit Ağırlık puanı için Matematik ve Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 bölümleri ve Sözel Puanı için Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 ve Sosyal Bilimler 2 bölümleri cevaplandırılmalıdır. Öğrenciler sınav süresi boyunca tüm soruları cevaplandırarak her puan türünden puanlarının hesaplanmasını sağlayabilirler. Ancak her alanın puan hesaplamasında o alana ait bölümlerin sorularının puan katkısı eşit olarak verilmiştir ve bu alana ait olmayan bölümlerdeki soruların çözülmesi asıl alan puan türüne ek bir puan getirmemektedir. Sadece diğer alanlarla ilgili puanların hesaplanmasını sağlamaktadır. Örneğin Sayısal alanda puan türünün hesaplanmasını isteyen bir öğrencinin Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 testini çözmesi ona ek puan sağlamaz ancak eşit ağarlık puanının hesaplanmasını sağlar. Sınav haziran ayının bir pazar günü sabah yapılmaktadır.
YDT (Yabancı Dil Testi), YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınavının üçüncü oturumudur. Yabancı Dil puanı ile öğrenci alan bölümlere yerleşmek isteyen öğrenciler bu sınava girmelidir. Sınavda 80 soru sorulmaktadır. Sınav süresi 120 dakikadır. Sınavın tüm sınav içindeki ağırlığı genel olarak yüzde 60 düzeyindedir. Sınav haziran ayının bir pazar günü öğlen yapılmaktadır.

YKS-TYT Özel Derslerimiz | ELİT ÖZEL ÖĞRETİM KURSU

Erenköy Elit Özel Öğretim Kursu, öğrencilerini YKS sınavlarına özel öğretim anlayışıyla en iyi şekilde hazırlamaktadır.

Erenköy Elit Özel Ders Merkezi TYT, YKS, LGS, GRE, GMAT, SAT, TOEFL, IELTS, IB, KPSS, DGS, YDS, YÖS,  okula takviye durumlarında İstanbul ‘da hizmette olan bir özel ders merkezidir.
Alanında uzman hocalarımızdan istediğiniz gün ve saatte kursumuzda veya evde özel ders  hizmetinden yararlanabilirsiniz. Özel ders veren öğretmenlerimizin hiçbiri stajyer değildir. Hepsi alanlarında uzun yıllar özel ders hizmeti vermiş özel dersin nasıl verilmesi gerektiğini çok iyi bilen tecrübeli öğretmenlerdir.
Özel derslerimiz 40 dk. lık iki dersten  ve 10 dk. lık bir aradan oluşmakla birlikte toplam 90 dk.dır.  Paket özel ders programlarımızdan yararlanarak çok sayıda ders alıp; grup özel ders hizmetiyle 6 kişiye kadar özel ders grupları oluşturmaktayız. Detaylı bilgi için kursumuzu arayabilirsiniz.
Erenköy Elit Özel Öğretim Kursu öğretim hayatınızın her kademesinde her zaman sizlerin yanındadır ve eğitim yolculuğunuzda sizlere başarılar diler.
Yıllık özel ders programlarımızla  öğretmenlerimiz tarafından  öğrencilerin yıl boyunca alacağı derslerin saatleri  belirlendikten sonra yıllık ders programı yapılır. Böylece öğrenci alacağı derslerin hepsini yıl boyunca kendi programından takip edebilir.
Öğrencinin yıl boyunca alacağı özel ders sayısı belirlidir ama öğrencinin başarısına göre ders saatlerinin derslere dağılımında değişiklikler yapılabilir.   Yıl boyunca alınması gereken minimum ders saatlerine göre program yapılır ancak öğrencinin durumuna göre ders saatleri artabilir.

TYT-YKS KURSU

 • 9.SINIF TYT KURSU
 • 9.SINIF AYT KURSU
 • 9.SINIF YDT KURSU
 • 10.SINIF TYT KURSU
 • 10.SINIF AYT KURSU
 • 10.SINIF YDT KURSU
 • 11.SINIF TYT KURSU
 • 11.SINIF AYT KURSU
 • 11.SINIF YDT KURSU
 • 12.SINIF TYT KURSU
 • 12.SINIF AYT KURSU
 • 12.SINIF YDT KURSU

ÖZEL DERSLER

 • Matematik Özel Ders
 • Fizik Özel Ders
 • Geometri Özel Ders
 • Kimya Özel Ders
 • Biyoloji Özel Ders
 • Türkçe Özel Ders
 • Tarih Özel Ders
 • Coğrafya Özel Ders
 • Felsefe Özel Ders
Logo-Erenköy Elit Özel Öğretim Kursu

KAYIT FORMU

(9-10-11-12. SINIFLAR İÇİN)
Erken Kayıt Fırsatlarımızı Kaçırmayın!

Öğrencinin Adı Soyadı: :
Öğrencinin Okulu: :
Öğrencinin Sınıfı: :
Velinin Adı Soyadı: :
Telefon: :
Eposta: :

ELİT ÖZEL ÖĞRETİM YAZ TYT KURSU

10 HAZİRAN'DA BAŞLIYORUZ!
200 saat ders - 120 saat etüt - Soru çözümler - Denemeler -Etkinlikler